Wypadanie włosów w lecie

Wypadanie włosów może być uwarunkowane przez szereg różnych czynników. Wiele kobiet zauważa zwiększoną ilość włosów na swojej szczotce w okresie letnim. Dlaczego tak się dzieje? Czemu włosy wypadają latem?

Każdy by zapytał co ma piernik do wiatraka? Otóż bardzo wiele. Poprzez wszystkie pory roku zima, wiosna lato i jesień nasze włosy narażone są na działanie szkodliwych zmian atmosferycznych. Zatem nie tylko nasz organizm cierpi na zmianach pogody, od zimna aż po ciepło. Przez co niestety wiele osób choruje, łapie wirusy oraz cierpi na bóle gardła i głowy. Tak samo nasze włosy odczuwają zmiany zachodzące w otoczeniu. Na nasze włosy mają wpływ wiatry, promieniowanie słoneczne, wysoka i niska temperatura oraz wahania wilgotności powietrza.

Dlaczego wypadają nam włosy latem?
L
ato to jedna z najcudowniejszych pór roku. I nie potwierdzą tego jedynie dzieci które akurat mają wolne od szkoły. Niestety, nie jest to wymarzona pora roku dla naszych włosów. Wyobraźmy sobie, że właśnie leżymy na plaży. Wilgotny wiatr, promienie UV oraz słona woda działają jak czerwona płachta na byka. Są to wszystkie najbardziej niekorzystne czynniki jakie wpływają na zdrowie naszych włosów. A przecież to tylko wypad na plażę. Włosy staną się łamliwe, matowe oraz zaczną wypadać. Czy zatem lato doprowadzi nas do zabiegu jakim jest przeszczep włosów? Otóż niekoniecznie.

Aby zadbać o włosy latem, warto pamiętać o ich ochronie. Miejmy przy sobie kapelusz, który nie tylko chroni nasza głowę przed udarem ale również zabezpiecza włosy. Co więcej, stosuj mgiełkę do włosów, którą łatwo rozpylić na długości całych włosów. Pamiętaj aby mgiełka zawierała w sobie składniki, które chronią przez promieniami słonecznymi. Zatem latem zadbajmy szczególnie o całe ciało a niekoniecznie tylko o skórę.

Inne pory roku, a wypadanie włosów
Włosy mogą wypadać zimą. Zbyt niskie temperatury, chłód i silny wiatr mogą również degradująco wpływać na kondycję oraz wygląd naszych włosów.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*