Wielkość penisa – czy jest istotna?

Według najnowszych badań średnia długość penisa Polaków to 17,4 centymetra. Taki wynik plasuje polskich mężczyzn w europejskiej czołówce. Czy powinien być to powód do dumy? Czy rozmiar ma znaczenie?

Wielkość penisa jest istotna dla mężczyzn. Przekonują o tym badania naukowców z Uniwersytetu na Florydzie, które mówią o tym, iż niemal 65% Panów przykłada dużą uwagę do tego jakie gabaryty ma ich penis. Mężczyźni bardzo często są niezadowoleni z wielkości swojego penisa (około 40% Panów ma z tego tytułu kompleksy). Czy słusznie?

Odpowiedzi na to pytanie poszukiwał dr Frankcen. Francuski uczony przeprowadził badanie w którym udział wzięło ponad 350 Pań. Tylko 45% z nich zdecydowało się odpowiedzieć na pytanie: Czy długość penisa jest istotna?

Odpowiedzi kobiet kreowały się następująco:

  • TAK, rozmiar penisa jest najważniejszy: 1%
  • TAK, rozmiar penisa jest ważny: 20%
  • NIE, rozmiar penisa nie jest zbyt istotny: 55%
  • NIE, rozmiar penisa w ogóle nie jest ważny: 24%

Jaki możemy wyciągnąć z tego wniosek? Tylko co piąta kobieta uważa rozmiar prącia za ważny. To dwa razy mniej od ilości mężczyzn borykających się z kompleksami.

Seksuolodzy przekonują: to żadna duma!
Penis jest swojego rodzaju miarą męskości – takie zdanie podziela wielu Panów. Jego długość, pod warunkiem że przekracza 9-10 centymetrów nie ma jednak żadnego związku z satysfakcją seksualną osiąganą przez partnerkę.

Wszakże, głębokość pochwy to 10 centymetrów. Oznacza to, że nawet penis o długości mniejszej niż 2/3 średniej jest w stanie przeprowadzić pełną penetrację pochwy. Oczywiście, jej głębokość może się zwiększać – ale tylko na skutek odpowiedniej stymulacji większym prąciem.

Innymi słowy: rozmiar penisa z punktu widzenia kobiety nie ma większego znaczenia. Jest jednak elementem, który stanowi dumę mężczyzny. Czy słusznie? Odpowiedź pozostawiamy Wam samym.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*