Jak oczyścić i odkwasić organizm człowieka?

Niezdrowe odżywianie może nieść za sobą naprawdę poważne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieregularna, niepełnowartościowa dieta przyczynia się między innymi do zakwaszenia i zanieczyszczenia organizmu.

Sposoby na oczyszczenie organizmu
Aby oczyścić organizm musimy w pierwszej kolejności ograniczyć ich dostarczanie w postaci pożywienia. Nasza dieta zatem musi stać się zdrowszą, lepiej zbilansowaną i przede wszystkim – pełnowartościową.

Kolejnym etapem oczyszczania organizmu jest zastosowanie jednej z dwóch metod: diety oczyszczającej lub suplementacji. Oba rozwiązania cechuje wysoka skuteczność. Różnica jest jednak w cenie, skutkach ubocznych oraz wygodzie stosowania.

Dieta oczyszczająca może nieść za sobą nieprzyjemne skutki uboczne, a mianowicie: osłabienie organizmu oraz spowolnienie metabolizmu, które finalnie może skończyć się efektem jojo. Jest jednak bardzo tania, choć mało wygodna.

Z kolei suplementy na oczyszczanie nie powodują żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie – przyczyniają się do poprawy kondycji organizmu. Ich stosowanie jest niezwykle wygodne. Wadą może być jednak cena. Skuteczne preparaty oczyszczające, takie jak chociażby Fibre Select kosztują około 100-150 złotych.

Sposoby na odkwaszanie organizmu
Odkwaszanie organizmu to proces, którego celem jest uzyskanie pH wynoszącego 7,35-7.45. To gwarantuje równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Odkwasić organizm można na wiele różnych sposobów, między innymi stosując dietę zasadową. Jadłospis tego typu obfituje w produkty o właściwościach zasadotwórczych. Efektywność tego rozwiązania stoi na bardzo wysokim poziomie.

Ponadto, zastosowanie znajdują również produkty odkwaszające, a konkretniej: soda oczyszczona oraz ocet jabłkowy. Te spożywcze środki pozwalają bardzo szybko przywrócić równowagę zasadową w organizmie.

Innym rozwiązaniem na zakwaszony organizm jest stosowanie suplementów diet. Preparaty takie jak Spirulin Plus cieszą się naprawdę świetnymi opiniami. Wygoda stosowania, skuteczność i pełne bezpieczeństwo – to największe zalety tego typu rozwiązań. Więcej o suplementach diet na odkwaszanie znajdą Państwo tutaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*