Maseczki na trądzik

Trądzik młodzieńczy to defekt skórny, którego objawami są krosty, pryszcze oraz zaskórniki. Według szacunków powyższe zmiany dotykają około 75% nastolatków. Są wynikiem między innymi nieprawidłowej pielęgnacji, zaburzeń hormonalnych, niewłaściwego odżywiania oraz braku aktywności fizycznej.

Trądzik młodzieńczy jest przypadłością, która potrafi wpędzić w niemałe kompleksy. Wszak, zaskórniki i pryszcze wyglądają niesamowicie nieatrakcyjnie. Co więcej, najczęściej pojawiają się na skórze twarzy, a więc są eksponowane praktycznie non-stop.

Jak usunąć trądzik?
Aby pozbyć się trądziku musimy nierzadko przejść ciężkie leczenie farmakologiczne. Jest ono czasochłonne i wymaga stosowania zarówno leków doustnych, jak i miejscowych. Zastosowanie w leczeniu trądziku znajdują środki: przeciwzapalne, antybakteryjne, złuszczające naskórek oraz antybiotyki retinoidy. W zaawansowanych przypadkach stosuje się również leki hormonalne.

Ponadto, trądzik bardzo często można usunąć wykorzystując domowe receptury – między innymi rozmaite maseczki. Poniżej prezentujemy trzy, najczęściej wykorzystywane przepisy.

Maseczka drożdżowa
Maseczka drożdżowa to rozwiązanie dedykowane dla posiadaczy każdego rodzaju cery: suchej, tłustej i mieszanej. Działa antybakteryjnie i antyzapalnie. Dodatkowo, wykazuje właściwości oczyszczające i odżywiające skórę.

Przepis: 100 gram drożdży wymieszaj z odrobiną ciepłego mleka i kilkoma kropelkami olejku. Tak przygotowaną substancję rozłóż równomiernie na całej twarzy i pozostaw na 20 minut. Następnie dokładnie umyj twarz wodą i delikatnym preparatem.

Maseczka miodowa
Miód od dawien dawna znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych. Nic zatem dziwnego w tym, że wykorzystywany jest powszechnie w kosmetykach do całego ciała. Skuteczny okazuje się także w walce z trądzikiem.

Przepis: naturalny miód wymieszaj z odrobiną mleka, a następnie nanieś na miejsca zmienione chorobowo. Zmyj po kilkunastu minutach. Stosuj maseczkę nawet do kilku razy na dobę.

Maseczka z pasty do zębów
Pasta do zębów działa wysuszająco na wszelkiego rodzaju wypryski. Substancje aktywne działają bardzo silnie, dlatego tę metodę należy stosować sporadycznie. W przeciwnym wypadku możemy doprowadzić do przesuszenia skóry.

Przepis: nanieś pastę do zębów na miejsca zmienione chorobowo, pozostaw na 6-8 minut, a następnie spłucz letnią wodą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*