Leczenie rozstępów

Jednym z najmniej estetycznych defektów kosmetycznych pojawiających się na skórze są rozstępy. Bez wątpienia, to przypadłość, której estetyka pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Nic więc zatem dziwnego w tym, że niemal każdy, kto zostanie nią dotknięty pragnie jak najprędzej się jej pozbyć.

Rozstępy, czyli kilka słów o problemie

Rozstępy nie stanowią choroby (mogą być jedynie objawem innej jednostki chorobowej). Zwykle wywoływane są przez zbyt szybkie tempo wzrostu masy ciała. Wówczas to dochodzi do zbyt dużych naprężeń skóry, która mówiąc kolokwialnie – nie wytrzymuje i pęka.

Kolagen znajdujący się w skórze właściwej ma swoje ograniczenia jeśli chodzi o rozciągliwość. Kiedy poddawany jest zbyt dużym naprężeniom zostaje przerwany, co skutkuje pojawieniem się czerwonych lub różowych poprzecznych pręgów.

Rozstępy to defekt charakterystyczny dla kobiet w ciąży (rozstępy na brzuchu), kulturystów (rozstępy na ramionach, plecach, udach), osób z nadwagą (rozstępy na brzuchu, plecach) oraz kobiet powiększających biust (rozstępy w okolicach klatki piersiowej).

Leczenie rozstępów, czyli jak radzić sobie z tym defektem?

Rozstępów można pozbyć się na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie najpowszechniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie kosmetyków. Preparaty tego typu dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach. Korzystając z nich musimy mieć jednak świadomość, że jedynie zmieniamy kolor (zmniejszamy widoczność defektu), a nie całkowicie pozbywamy się dolegliwości. Co więcej – kremy i maści nie gwarantują skuteczności.

Coraz częściej wykorzystywane są rozmaite zabiegi na rozstępy. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej powszechniejsza, a zabiegi takie jak: mezoterapia, mikodermabrazja czy peeling chemiczny – jeszcze lepiej dostępne. To właśnie one gwarantują efektywność na najwyższym poziomie i pozwalają usunąć rozstępy w 100%.

Warto przy tym zauważyć, że rozstępy nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dlatego też, ich usuwanie nie jest konieczne. Nie mniej jednak, jeśli pragniemy się ich pozbyć – należy reagować najszybciej jak jest to możliwe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*