Co najlepsze na rozstępy?

Rozstępy to wrzecionowate pasma, które zwykle występują na udach, brzuchu, plecach oraz pośladkach. Zwykle pojawiają się na skutek zbyt dużych napięć skóry, choć mogą być wywoływane także przez zaburzenia hormonalne.

Rozstępy – przyczyny występowania

Poprzeczne pręgi, przypominające pęknięcia to defekt, który pojawia się na skutek napieć skóry spowodowanych:

  • ciążą i wzrostem wagi z niej wynikającej
  • budową masy mięśniowej (kulturystów)
  • powiększaniem piersi
  • nadwagą/otyłością

Rozstępy to defekt, który może pojawić się także na skutek zaburzeń hormonalnych. Dzieje się tak wówczas, gdy produkcja kolagenu zostaje obniżona.

Rozstępy – zapobieganie i profilaktyka

Czy tym wrzecionowatym pasmom można zapobiec? Czy ten nieestetyczny defekt musi pojawiać się przy każdej ciąży czy wzroście masy mięśniowej? Oczywiście, że nie. Rozstępy to defekt, któremu można całkowicie zapobiec lub najgorszym wypadku – znacząco ograniczyc obszar występowania i nasilenie.

Profilaktyka przeciwko rozstępom polega przede wszystkim na odpowiedniej pielęgnacji skóry, tudzież dostarczaniu niezbędnych wartości odżywczych oraz kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowych – substancji odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry.

Rozstępy – jak usunąć?

Ryzyko wystąpienia rozstępów jest szczególnie duże w przypadku ciąży. Szacuje się, że około 50% kobiet w błogosławionym stanie, boryka się z tym problemem. Jak usunąć rozstępy?

Warto na wstępie zauważyć, że kobiety w ciąży i kobiety karmiące wszelkie zabiegi powinny konsultować z lekarzem prowadzącym. Nawet stosowanie niektórych maści i kremów dostępnych bez recepty może być niewskazane.

Obecnie medycyna oferuje kilka sposobów na usunięcie rozstępów. Najskuteczniejsze, dające najlepsze rezultaty to zabiegi medycyny estetycznej, a mianowicie:

  • mezoterapia
  • cryolift
  • peeling chemiczny
  • mikrodermabrazja

Rozstępów można się pozbyć także wykorzystując rozmaite kosmetyki i przeprowadzajac zabiegi domowej receptury (peelingi, maseczki i tym podobne).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*