Skuteczne zabiegi na cellulit

Tzw. pomarańczowa skórka to defekt, którego występowanie mocno wpływa na atrakcyjność kobiety. Zwykle pojawia się w okolicach ud i pośladków. Cellulit jest dolegliwością tylko i wyłącznie o charakterze estetycznym, co oznacza, że nie zagraża zdrowiu danej jednostki. Mimo tego, niewiele kobiet decyduje się na życie z tym defektem. Większość pragnie jak najprędzej usunąć tą przypadłość.

Cellulit – kobiecy defekt

W zdecydowanej większości przypadków (98%) cellulit jest przypadłością dotyczącą kobiet. Wynika to z faktu, iż za jego występowanie odpowiedzialne są estrogeny – żeńskie hormony. Dlaczego zatem w ogóle dotykają mężczyzn? Cellulit u mężczyzn występuje wówczas gdy dochodzi do zaburzeń hormonalnych, przyjmowania zmodyfikowanej żywności itp.

Przyczyny cellulitu u kobiet

Występowanie cellulitu u Pań jest ściśle uwarunkowane przez kilka czynników. Do najczęściej kształtujących ten problem zaliczamy:

Nieodpowiednie odżywianie – wysokotłuszczowa, niezbilansowana dieta doprowadza do nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie, co pośrednio przyczynia się do kształtowania tzw. pomarańczowej skórki.

Obcisłe ubrania – legginsy, slim-fit jeansy i inne obcisłe ciuchy doprowadzają do ucisku na skórkę, co utrudnia krążenie krwi i kształtuje warunki do powstawania cellulitu.

Nieprawidłowa pielęgnacja – skórę należy odżywiać także od zewnątrz. Stosowanie złych kosmetyków, może doprowadzić do niedoborów w skórze właściwej.

Brak aktywności fizycznej – słabe ukrwienie to efekt siedzącego, zautomatyzowane trybu życia. Osoby aktywne znacznie rzadziej borykają się z cellulitem.

Papierosy – dowiedziono, że szkodliwe substancje znajdujące się w papierosach mogą przyczyniać się również do powstawania cellulitu.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Cellulit to defekt, którego pozbyć się można wieloma różnymi metodami. Efektywne są zarówno rozwiązania „domowe”, jak i te, które przeprowadzamy w gabinetach medycyny estetycznej.

Do najskuteczniejszych rozwiązań zaliczamy:

  • mezoterapię
  • peeling chemiczny
  • mikrodermabrazję

Warto jednak zauważyć, że sporą skutecznością charakteryzują się domowe receptury, a wśród nich:

  • peeling z fusów kawy
  • peeling cukrowo-cytrynowy
  • maseczka z awokado

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*