Jak zlikwidować cellulit?

Najnowsze badania dowodzą, że niemal 85% mieszkanek cywilizowanych krajów boryka się z cellulitem. Tzw. pomarańczowa skórka pojawia się zarówno u kobiet szczupłych, jak i tych posiadających nadwagę.

Skala problemu jest ogromna. Na całe szczęście, dolegliwość w większości przypadków można wyleczyć szybko i bez większych problemów. Jak tego dokonać? Jak zlikwidować cellulit?

Przede wszystkim, lekarze zalecają stosować leczenie przyczynowe – tj. Eliminować przyczyny problemu, a nie jedynie objawy. Do najczęściej występujących przyczyn zaliczamy:

Złe nawyki żywieniowe – dieta bogata w niezdrowe tłuszcze, węglowodany proste i genetycznie modyfikowaną żywność bardzo szybko skutkuje otyłością i występowaniem tzw. skórki pomarańczowej.

Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej sprawia, że metabolizm jest spowolniony, a układ krwionośny nie jest stymulowany do szybszej pracy.

Zły dobór kosmetyków – nieodżywianie skóry od wewnątrz lub dobór kosmetyków nieodpowiednich dla danego typu skóry może być przyczyną cellulitu.

Obcisłe ciuchy – noszenie obcisłych ubrań, które ograniczają przepływ krwi bardzo często przyczynia się do cellulitu u osób szczupłych.

Jak leczyć cellulit?

Medycyna oferuje kilka rozwiązań, do najpopularniejszych, najczęściej stosowanych zaliczyć możemy:

Peelingi – masaże z peelingiem poprawiają ukrwienie oraz złuszczają naskórek. Dostępne są zarówno gotowe preparaty, jak i domowe przepisy (np peeling kawowy i peeling cukrowy).

Kremy/Maści – środki do stosowania miejscowego, wzbogacane witaminami i minerałami niezbędnymi do odbudowy prawidłowej struktury skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia, mikrodermabrazja czy peeling chemiczny – każde z tych rozwiązań może być z powodzeniem wykorzystywane w usuwaniu cellulitu.

Domowe sposoby – masaże, peelingi, maseczki i inne rozwiązania wykorzystywane są od dawien dawna. W przypadku początkowego stadium dolegliwości warto w pierwszej kolejności wykorzystywać te metody, gdyż zwykle nie wymagają żadnych nakładów finansowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*