Jak szybko i efektywnie pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmora wielu kobiet. Szacuje się, że na zaburzenia w budowie tkanki tłuszczowej cierpi około 30% kobiet. To problem, który nie zagraża zdrowiu, ale jest niezwykle nieestetyczny. Zwykle, cellulit pojawia się na udach, pośladkach. Niekiedy spotkać się można z nim na łydkach, plecach oraz brzuchu.

Co sprawia, że powstaje cellulit?
Zdecydowanie najczęściej cellulit pojawia się na skutek rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Jednakże to przyczyna, która kreuje cellulit tylko i wyłącznie u kobiet (około 95% zdiagnozowanych przypadków).

Cellulit może być także efektem nieprawidłowości w odżywianiu. Niezbilansowana, niepełnowartościowa i zbyt obfita w tłuszcze dieta bardzo często skutkuje rozmaitymi defektami, w tym właśnie cellulitem.

Ponadto, do występowania cellulitu przyczynia się brak aktywności fizycznej, palenie papierosów oraz noszenie obcisłych ciuchów.

Profilaktyka przeciw-cellulitowi – jak zapobiegać?
Występowanie cellulitu uwarunkowane jest przez szereg różnych przyczyn. Profilaktyka polega na wyeliminowaniu ewentualnych czynników kształtujących. W praktyce oznacza to po prostu prowadzenie zdrowego trybu życia, a konkretniej:

  • Prawidłowe odżywianie (zbilansowana, pełnowartościowa dieta)
  • Wzmożona aktywność fizyczna
  • Brak stosowania jakichkolwiek używek
  • Noszenie luźnych ubrań
  • Dodatkowa pielęgnacja skóry kremami i balsamami o działaniu odżywczym

Jak pozbyć się cellulitu?
Usuwanie cellulitu to proces, który niestety nie należy do najprostszych. Ten defekt nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie jest bolesny – dlatego też nie musisz się nim przejmować. Jednak, jeśli marzysz o gładkiej skórze, zabieg usuwania cellulitu jest nieunikniony.

Cellulit można usunąć korzystając z rozmaitych metod. Zdecydowanie najpowszechniej wykorzystywanym rozwiązaniem na cellulit są maści i kremy. To środki, które pełnią kilka funkcji: pobudzają krążenie, odbudowują i odżywiają skórę, przywracają naturalną strukturę tkance tłuszczowej.

Ponadto, cellulit można usunąć korzystając z zabiegów medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia, peeling chemiczny czy też mikrodermabrazja.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*