5 sposobów na cellulit

Cellulit to defekt skórny, który dotyka głównie Pań. U mężczyzn występuje niezwykle rzadko. Usuwanie tej nieestetycznej przypadłości może odbywać się w różny sposób. Poniżej prezentujemy pięć najlepszych, najbardziej popularnych metod na cellulit.

 1. Zabiegi medycyny estetycznej

  Cellulit z powodzeniem można usunąć stosując jeden z zabiegów: peeling chemiczny, mikrodermabrazję, mezoterapię lub cryolift. Rozwiązania te dają niemalże gwarancję pozbycia się problemu, ale niestety są dosyć kosztowne.

 2. Dieta

  Odżywianie ma kluczowe znaczenie dla występowania cellulitu. Zbyt tłuste poprawny, niezbilansowane posiłki – stanowią przyczynę cellulitu. Dlatego też tak ważnym jest, aby zadbać o poprawne odżywianie. Dietę anty-cellulitową należy wspomagać kwasami Omega-3 i/lub suplementacją minerałów i witami (w pożywieniu lub tabletkach).

 3. Aktywność fizyczna

  Cellulit to forma tkanki tłuszczowej. Aby się jej pozbyć należy doprowadzić do momentu spalania tłuszczu, który zachodzi tylko podczas aktywności fizycznej (organizm generuje zwiększone zapotrzebowanie energetyczne i korzysta z materiału zapasowego). Najlepszą formą aktywności fizycznej są aeroby (ćwiczenia tlenowe) tj; bieganie; jazda na rowerze; pływanie.

 4. Peelingi

  Na cellulit doskonale oddziałują peelingi z kawy i cukru. To rozwiązanie było niegdyś alternatywą dla niedostępnych kosmetyków. Receptura jest bardzo prosta – wystarczy wymieszać fusy z kawy, z oliwą i cukrem, a następnie kolistymi ruchami rozprowadzać po miejscu dotkniętym cellulitem. Kurację można stosować każdego dnia. Pierwsze efekty pojawiają się już po 3-4 tygodniach.

 5. Naprzemienny prysznic

  Zimna i bardzo ciepła (nie gorąca) woda – to rozwiązanie, które może raz na zawsze pozbyć się cellulitu. Wystarczy naprzemiennie polewać miejsce dotknięte cellulitem wodą przez około 5-7 minut dziennie przy każdorazowej kąpięli.

Wyżej wymienione sposoby można wykorzystywać jednocześnie, co spotęguje i przyśpieszy efekty kuracji. Jak widać – nie musisz wydawać dużych pieniędzy, by pozbyć się pomarańczowej skórki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*